производство и поставка оборудования для механических испытаний, неразрушающего контроля, химического анализа и визуального контроля, диагностического оборудования, приборов визуального контроля, систем контроля доступа персонала, элементов систем умного производства. Испытательная лаборатория. Сервисный центр
3 метода перевірки трубок теплообмінників

В основі багатьох великих опалювальних систем лежить теплообмінник, що складається з сотень трубок, що використовуються для регулювання температури. Як ви розумієте, перевірка всіх цих труб на предмет корозії може виявитися складним завданням.

Теплообмінники звичайні використовуються як для опалення, так і для охолодження на електростанціях, хімічних заводах, нафтопереробних заводах, очисних спорудах і в багатьох інших місцях. Трубки всередині теплообмінника регулярно перевіряються на предмет втрати стінок або інших типів корозії, які можуть привести до виходу теплообмінника з ладу, потенційно викликаючи дорогі ушкодження.

Огляд трубки теплообмінника

Многотрубний теплообмінник складається з пучка, що містить сотні трубок. Залежно від умов все труби можуть бути перевірені на 100% або частково. Несправні трубки або замінюються, або закриваються заглушками, що фактично виключає їх використання. Оскільки необхідно перевіряти так багато трубок, швидкість і точність мають вирішальне значення.

Для перевірки трубок теплообмінника використовуються 3 методи:

  • Вихрострумовий контроль;
  • Внутрішній ротаційний контроль;
  • Візуальний контроль за допомогою відеоендоскопів;

і кожен контроль має свої переваги.

Методи вимірювання:

Вихрострумовий контроль(ECT) - це безконтактний метод, який використовується для виявлення і визначення розмірів неоднорідностей металу, таких як корозія, ерозія, знос, точкова корозія, порізи перегородок, втрата стінки і тріщини в неферомагнітних трубках, виготовлених з аустенітної нержавіючої сталі (наприклад, SS304 / SS316), латунь, мідно-нікелевий, титановий, мідно-ребристий і монель. У цьому методі зонд збуджується змінним струмом, що викликає вихрові струми в трубці. Будь-які неоднорідності або зміни властивостей матеріалу, які змінюють потік вихрових струмів, виявляються як потенційні дефекти.

Вихрострумовий контроль

Вихрострумовий дефектоскоп приймає ці сигнали і відображає їх у вигляді площині імпедансу і стрічкової діаграми. Навчений інспектор використовує калібрувальні криві для виявлення дефектів на екрані. Основною перевагою ECT є швидкість: інспектор може протягнути зонд через трубку зі швидкістю до 2 м/с (6,6 футов/с).

Вихрострумовий контроль
  • Електричний струм проходить через дві котушки і створює навколо них магнітне поле. Магнітні поля утворюють протилежно спрямовані потоки змінного струму в матеріалі. Це і є вихрові струми.
  • Дефекти перешкоджають вільній течії вихрових струмів і змінюють імпеданс котушок.
  • Зміни в імпедансі котушок вимірюються і використовуються для виявлення дефектів.

Система внутрішнього ротаційного контролю (IRIS) - це ультразвуковий метод, який часто використовується в нафтохімічній перевірці і при перевірці труб на балансі заводу. IRIS працює в імпульсно-ехо-режимі, коли ультразвукові імпульси передаються і приймаються зондом для вимірювання товщини стінки, втрат матеріалу і орієнтації дефекту в діапазоні від 0,5 дюйма до 3 дюймів внутрішнього діаметра.

Внутрішній контроль
Внутрішній контроль

Зонд IRIS складається з ультразвукового перетворювача, що працює в осьовому напрямку трубки. Дзеркало, встановлене на водяній турбіні, відхиляє ультразвуковий промінь, щоб отримати нормальну хвилю, що падає на внутрішню стінку труби. Оскільки дзеркало обертається навколо осі, досліджується вся окружність трубки. Повний зонд IRIS включає в себе кабель, що центрує вузол, турбіну і датчик. Швидкість сканування IRIS обмежена 50 мм / с (2 дюйма / с).

Дистанційний візуальний огляд (RVI) ідеальний, коли вам потрібно оглянути важкодоступні місця. Відеоендоскопи мають невеликий сенсорний чіп на кінці вводних трубок, який дозволяє знімати відео і нерухомі зображення. Датчик посилає ці зображення на РК-екран, де вони проглядаються інспектором.

За допомогою відеоендоскопів інспектор може заглянути всередину трубок теплообмінника, щоб побачити, як виглядає дефект. Для роботи з відеоендоскопія не потрібно спеціальної техніки, а установка і очищення виконуються швидко і легко. Все, що вам потрібно зробити, це включити відеоендоскоп, і ви готові до перевірки.

Відеоендоскопи виробництва EFFER володіють розширеними функціями, які дозволяють інспекторам вимірювати висоту і глибину корозії всередині трубок. Наприклад, в відеоендоскопє ARGUS 900, перевагою є система дистанційного візуального контролю з вимірюванням геометричних параметрів дефектів на базі алгоритму 3D вимірювань. Ця функція є потужним і сучасним метрологічним інструментом дозволяє проводити різні виміри довжини, глибини, точки-лінії, багатосегментних довжин, периметра і площі, що дозволить з легкістю визначити наявність дефекту, його інтенсивність і з високою точністю обчислити його розмір.

Візуальний контроль
Візуальний контроль
Візуальний контроль

Система дистанційного візуального контролю з вимірюванням геометричних параметрів об'єктів 3DSIZER

Оскільки кожен метод перевірки має унікальні особливості, ви можете вибрати, який метод найкраще відповідає вашим вимогам.

Порівняння технологій перевірки трубок теплообмінників:

Вихрострумовий контроль:

Який можна застосовувати розмір трубки Особливості
Прибл. внутрішній діаметр: 7–105 мм (0,28–4,1 дюйма).
Прибл. товщина: 0,56–3,4 мм (0,02–0,13 дюйма)
Оцініть місце корозії в трубці.
Швидкий. П-образний перетин трубки можна перевірити.
Працює на неферомагнітних матеріалах.

Система внутрішнього ротаційного контролю (IRIS):

Який можна застосовувати розмір трубки Особливості
Прибл. внутрішній діаметр: 11, 4-76,2 мм (0,45–3 дюйма).
Прибл. товщина: 1,7-6,1 мм (0,07–0,24 дюйма)
Точний контроль всієї труби.
Інспектори можуть визначити розташування,
форму і глибину дефектів.
Потрібна спеціальна підготовка і очищення водою.

Віддалений візуальний огляд:

Який можна застосовувати розмір трубки Особливості
Прибл. внутрішній діаметр: 6 мм (0,24 дюйма).
Прибл. товщина: немає.
Стан корозії всередині труби можна спостерігати візуально.
Зовнішній вигляд трубки не може бути оглянутий.
П-образний перетин трубки можна перевірити.
Дефекти можна виміряти.
Легко використовувати, не вимагає спеціальних методів

Забезпечення безпеки критично важливих систем важливо, і інспекторам необхідний набір інструментів для виконання роботи. Ми пропонуємо всі ці рішення, тому ви можете вибрати те, що вам потрібно, в залежності від типу теплообмінника і цілей вашої перевірки.

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.