производство и поставка оборудования для механических испытаний, неразрушающего контроля, химического анализа и визуального контроля, диагностического оборудования, приборов визуального контроля, систем контроля доступа персонала, элементов систем умного производства. Испытательная лаборатория. Сервисный центр
Участь у науково-практичній конференції

23 вересня компанія «Укрінтех» взяла участь в науково-практичній конференції «Пріоритетні напрямки матеріалознавства», організатором якої був Харківський національний автомобільно-дорожній університет (ХНАДУ), кафедра технології металів і матеріалознавства ім. А.Н. Петриченко.

Метою конференції був обмін між вченими і практиками новими рішеннями і пріоритетними розробками в галузі матеріалознавства, металургії, зварювання, лиття, обробки металів тиском, адитивних технологій і підготовка фахівців з матеріалознавства.

В рамках онлайн конференції компанія «Укрінтех» підготувала доповідь на тему: «Методика підбору витратних матеріалів для підвищення якості шлифов», де детально розглянули:

Цілі оптимізації пробопідготовки:

 • Отримання високоякісного шлифа для об'єктивного і достовірного аналізу;
 • Зменшення вартість підготовки зразка;
 • Скорочення часу його підготовки;
 • Спрощення роботи оператора і максимальне виключення людського фактора.

Досягти цих цілей можливо за рахунок застосування сучасного обладнання та витратних матеріалів. Компанія «Укрінтех» є представником компанії Chennai Metco (Індія) - виробника обладнання, і MetCata (Німеччина) - витратні матеріали для всіх етапів пробопідготовки.

Етапи підготовки зразків

Металографічна пробопідготовка являє собою процес отримання якісного зразка для досліджень, який має правильну форму і найкращим чином підходить для вивчення. Якість підготовки зразка в кінцевому рахунку впливає на якість результатів досліджень.

Виготовлення та підготовка металографічних шліфів зазвичай складається з таких основних операцій:

 • Вирізка зразка;
 • Фіксація зразка у випадках, коли це необхідно;
 • Шліфування;
 • Полірування;
 • Очищення;
 • Травлення (виявлення мікроструктури).

Метою всіх стадій виготовлення шліфа є послідовне створення поверхні необхідної якості. Таким чином, кожна наступна стадія процесу проводиться з метою видалення пошкодження поверхні, внесеного попередньої обробкою. Перш за все, шліф повинен бути типовим для даного зразка матеріалу. На поверхні не повинно спостерігатися полірованих подряпин і ям, а також плям в результаті взаємодії з рідинами. Необхідно зберегти після обробки все неметалеві включення та інші елементи, що відрізняються підвищеною крихкістю. Шліф повинен бути досить плоским для досліджень при великих збільшеннях.

Також розглянуті методики підбору витратних матеріалів. Наведені приклади варіантів різу.

Вирізка зразка – єдиний етап підготовки, який не можна буде виправити в разі помилки, а необхідно проводити заново. Виходячи з чого були представлені кілька методів вирізки: різка абразивним кругом; різання пилами, електролітична, електроїськровая різання.

Спільними перевагами абразивного різання є майже плоскі і щодо гладкі поверхні, порівняно мала тривалість різу, застосовність майже для всіх матеріалів.

Як приклад фахівцем компанії «Укрінтех» були представлені напольні відрізні верстати серії Baincut-M, Baincut-L, Baincut-XXL і перераховані їх переваги. Розглянуто образівние відрізні круги і їх класифікація, алмазні і ельборові відрізні диски, а також абразивні відрізні диски.

Крім цього, нашим представником були розказані наступні теми:

 • Способи фіксації зразків, особливості холодної заливки і гарячого запресування;
 • Цілі полірування зразка;
 • Відмінність каліброваних і не каліброваних алмазів;
 • Порівняння шліфувального паперу і алмазного диска;

Показані варіанти алмазних суспензій і пасти, змочувачів і оксидів. А також полірувальні диски з наповнювачем.

Як відомо полірування - це найбільш важливий етап підготовки зразка для мікроструктурних аналізу. Це етап, на якому потрібно повністю усунути пошкодження, отримані на попередніх стадіях. Наведено варіанти шліфувально-полірованої установки Bainpol VTD і шліфувально-полірованої установки Bainpol Auto . А також комплекс заходів з модернізації шліфувально-полірувальних верстатів.

Інші учасники науково-практичної конференції представляли доповіді на тему:

 • Фрактальное моделювання структури прокатних валків;
 • Комплексні багатофункціональні покриття за участю Ti, Cr, Al на поверхні вуглецевої сталі У8А;
 • Підвищення якості робочих поверхонь деталей машин методом електроіскрового легування;
 • Підвищення зносостійкості деталей масляного шестерневого насоса формуванням покриттів з водних розчинів солей;
 • Підвищення корозійної стійкості лопаток парових турбін.

Компанія «Укрінтех» висловлює подяку за можливість обмінятися цінним досвідом і сподівається на подальшу плідну співпрацю!

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.