оптикоэмиссионные спектрометры, рентгенофлуоресцентные анализаторы, лазерные оптикоэмиссионные анализаторы для химического анализа металлов и сплавов

Рентгенофлуоресцентний аналіз

Х-250 розроблений для швидкого сортування лому, аналізатор визначає Mg, Al і Si, а значить 90% алюмінієвих сплавів. Також чудовий на…
Рентгенофлуоресцентний экспересс-анализатор, призначений для виміру масової долі хімічних елементів в діапазоні від Mg(Магній, Z=12) до Pu(Плутонію, Z=94).
Х-50 XRF - найекономічніша модель серії рентгенофлуоресцентних аналізаторів серії Х
SciAps X-550 - відкрив нові можливості для рентгенофлуоресцентних аналізаторів металів. Це найлегший, найшвидший рентгенівський аналізатор з коли-небудь створених.

Портативні рентгенофлуоресцентні аналізатори

Хімічний аналіз металів і сплавів вирішує аналітичними методами задачу визначення елементного складу металів та їх сплавів.

Визначення хімічного складу матеріалу з відсотковим вмістом кожного елемента є вкрай затребуваною операцією на різних підприємствах. Ця інформація необхідна для вхідного контролю придбаного сировини, контролю якості продукції, забезпечення точності теоретичних розрахунків при проектуванні, проведення сертифікації продукції.

Існує кілька різних методів таких як: волнодісперсіонний аналіз, емісійний аналіз, рентгенофлуоресцентний аналіз і пробірний аналіз.

Принцип роботи рентгенофлуоресцентних спектрометрів (аналізаторів) або РФА

Будь-який енергодисперсійний рентгенофлуоресцентний спектрометр (аналізатора) заснований на рентгенівському випромінюванні і принципах РФ спектрометрії. Застосовується для виявлення елементів в речовинах і їх кількісного аналізу. Рентгенофлуоресцентного спектрометрія (т.зв. XRF, РФА, РФС, РФлА)

ЕД РФ система зазвичай складається з трьох основних компонентів:

 • джерело збудження (рентгенівська трубка);
 • детектор;
 • блок збору і обробки даних.

Рентгенівська трубка випромінює рентгенівські промені, які б'ють у зразок, і атоми елементів цього зразка виробляють відповідні рентгенівські (характеристичні) промені. Кожен елемент пускає характерні тільки йому рентгенівські промені, дане явище називається флуоресценцією. Кількість елемента визначається шляхом підрахунку кількості цих променів. Відповідні рентгенівські промені уловлюються детектором і обробляються у вигляді спектра. Програма розраховує концентрації елементів за хімічним складом по базі отриманого спектра.

Кількісний аналіз в РФ спектрометрії як правило проводиться за допомогою емпіричних методів або фундаментальних параметрів (ФП).

Метод фундаментальних параметрів, так званий "бесстандартний" аналіз, на якому заснована базова програма. Розраховує концентрації будь-якого набору елементів в досліджуваному зразку. Фахівцю немає необхідності калібрувати рентгенівський спектрометр по стандартам і зразкам з відомим змістом цікавлять елементів.

Метод фундаментальних параметрів (бесстантадрний аналіз) дозволяє використовувати теоретичні моделі взаємодії рентгенівського випромінювання з речовиною і величини, що характеризує конкретний тип спектрометра.

Емпіричне калібрування

При необхідності можлива побудова "калібрувальних кривих" по специфічних завдань користувача. Заснований на побудові градуювальних характеристик (емпіричних залежностей інтенсивностей ліній флуоресцентного випромінювання елементів від концентрації цих елементів в речовині).

Ці залежності отримують шляхом вимірювання зразків подібних за складом з важливими і з відомими концентраціями потрібних елементів. Це дозволяє отримати більш високу точність аналізу, але вимагає наявність стандартних зразків.

Переваги РФА (рентгенофлуоресцентних аналізаторів)

За допомогою портативних рентгенофлуоресцентних спектрометрів можна аналізувати метали і сплави в досить широкому діапазоні, а також:

 • Потрібно мінімальна пробопідготовка;
 • Висока точність аналізу;
 • Неруйнівний метод контролю, не руйнує і не деформує пробу;
 • Не потрібно вимір кількості проби - зважування, вимірювання об'єму та інше.

В даному каталозі компанії представлені портативні рентгенофлуоресцентні аналізатори (РФА) компанії SciAps, яка є однією зі світових лідерів у виробництві портативного вимірювального обладнання для проведення неруйнівного контролю. Дана американська фірма виготовляє точні і надійні прилади, що дозволяють проводити аналіз металів і сплавів в будь-якому місці. Відзначимо, виробництво SciAps знаходиться в Ларамі, штат Вірджинія.

Завдяки широкій області застосування РФА (рентгенофлуоресцентний спектрометр) прилад можна використовувати при базовом сортуванні нержавіючих, високотемпературних, алюмінієвих і мідних сплавів, аналіз основних і важких металів в грунтах, рудах, порошку тощо.

На сторінці представлені наступні позиції портативних рентгенофлуоресцентних аналізаторів:

 • Рентгенофлуоресцентний аналізатор SciAps X250;
 • Рентгенофлуоресцентний аналізатор SciAps X250;
 • Рентгенофлуоресцентний аналізатор X-50 XRF;
 • Рентгенофлуоресцентний аналізатор X-550.

Особливості РФА спектрометра:

 • Підтримують Марочник ASTM, UNS, ГОСТ;
 • Фотокамера, сфокусований промінь, WiFi, GPS, Blutoot програма для ПК, режим якісного аналізу в базовому комплекті;
 • Працюють на базі ОС Андроїд і мають однаковий інтерфейс, акумулятори та ін. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, оператор будь-якого рівня з легкістю освоїть прилад;
 • Є спеціальні калібрування для алюмінію, дорогоцінних металів, каталізаторів, потокової корозії (низький Cr), руд, відходів і безліч інших;
 • Працює від літій-іонної батареї, що заряджається всередині приладу або від зовнішньої зарядки, гаряча заміна батареї на працюючому приладі.

Як купити рентгенофлуоресцентний спектрометр (РФА)

Для того щоб купити РФА аналізатор (спектрометр), іншими словами рентгенофлуоресцентний аналізатор потрібно зв'язатися з нами за нижче вказаними контактними даними або заповнити контактну форму, і фахівець незабаром зв'яжеться з Вами. Доставка портативного РФА спектрометра здійснюється в усі міста України: Харків, Київ, Дніпро, Одесу, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Маріуполь, Полтава та ін.

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.