производство и поставка оборудования для механических испытаний, неразрушающего контроля, химического анализа и визуального контроля, диагностического оборудования, приборов визуального контроля, систем контроля доступа персонала, элементов систем умного производства. Испытательная лаборатория. Сервисный центр
Ремонт рентгенівського спектрометра "Спрут"

У сервісний центр "Укрінтех" поступив рентгенівський спектрометр "Спрут".

Рентгенофлуоресцентний аналізатор - це прилад для дослідження речовини з метою визначення його елементного складу шляхом дії на нього рентгенівського випромінювання. В якості джерела випромінювання в рентгенофлуоресцентних спектрометрах використовуються рентгенівські трубки.

Ці прилади, як і їх основні зарубіжні аналоги, виконані за класичною схемою кристалл-дифракционного спектрометра, але вигідно відрізняються не лише рентгенооптической схемою, але і застосуванням оригінальних дифракційних елементів - рентгенівських дзеркал вітчизняного виробництва.

Але, все ж варто пам'ятати, що при неправильній експлуатації і недотриманні рекомендацій, прилади можуть виходити з ладу, що і сталося з рентгенівським спектрометром "Спрут".

Для виявлення причини поломки приладу, фахівцями компанії "Укринтех" була виконана дефектация устаткування, в ході якої виявилися наступні несправності.

У приладі виявлені локальні займання на платі. Це обумовлено ранньою установкою рядом конденсаторів, не передбачених на платі виробника.

Для усунення цієї несправності фахівці компанії "Укринтех" здійснили заміну самовільно встановлених електролітичних конденсаторів 10 мкФ на керамічні 0.1 мкФ в обв'язування схеми RS 232, а також заміна мікросхеми MAX 2321 на аналог MAX 3232C.

Здійснено чищення блоку живлення, мастило кулера. Юстирування дзеркала : заміна і налаштування оптопари верхнього кінцевого пристрою.

Після завершення ремонту рентгенівського спектрометра "Спрут" фахівцями компанії "Укринтех" було проведено 11 випробувань, які показали, що прилад працює стабільно, без збоїв і нарікань.

Також у Замовника були припущення, що електромережі не відповідають заявленим характеристикам в експлуатаційній документації, що спричинило несправності.

Фахівці компанії "Укрінтех" взяли це до уваги і перевірили необхідні виміри по цьому зауваженню. Інженери виміряли параметри промислової мережі 220В - зауважень було не виявлено, промислова мережа в нормі. Розділовий трансформатор, встановлений після промислової мережі, видав на виході занижену напругу 160 вольт і наведення в дротах вимірювального приладу(осцилографа) до 36В. Блок безперебійного живлення видає не синусоїду, а меандр з викидами імпульсів(дельта функції), які можуть давати широкий частотний спектр перешкод.

Отже, фахівці компанії "Укринтех" надали необхідні рекомендації по поліпшенню і подальшій експлуатації :

  • Прибрати розділовий трансформатор, оскільки його користь в гальванічній розв'язці з мережею по постійній складовій в мережі відсутній. А високочастотні перешкоди, які впливають на роботу приладу він пропускає.
  • Придбати якісне джерело безперебійного живлення, яке при своїй роботі видає синусоїду без високочастотних перешкод, що створюються його перетворювачем.

Дотримуючись усіх подальших рекомендацій по експлуатації спектрометр "Спрут" служитиме довгі роки!

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.