производство и поставка оборудования для механических испытаний, неразрушающего контроля, химического анализа и визуального контроля, диагностического оборудования, приборов визуального контроля, систем контроля доступа персонала, элементов систем умного производства. Испытательная лаборатория. Сервисный центр
Прилади та датчики для контролю товщини покриття

Чому важливо контролювати товщину покриття?

На сьогоднішній день, метод неруйнівного контролю набуває все більшого значення, особливо при виробництві та експлуатації дорогих об'єктів. Адже цілком очевидно, що недостатність контролю або його недостовірність можуть привести до значних економічних втрат і навіть до серйозних аварійних зупинок.

У багатьох випадках основним параметром якості покриття, яке повинно відповідати певним технічним і економічним вимогам, є його товщина. У зв'язку з цим визначення товщини покриття - основа оцінки його якості.

Варто зазначити, що конкурентоспроможність виробів на ринку безпосередньо залежить від якості покриття, тому необхідно попередньо випробовувати вживані матеріали, контролювати операції процесу покриття на кожному етапі, перевіряти вже покриті деталі на відповідність встановленим стандартам і нормативної документації.

Товщина впливає на експлуатаційні якості покриття і визначає витрата матеріалів, відповідно, її важливо контролювати.

Занадто тонке покриття матеріалу виробу - знижують захисні і криюче здатності виробу, призводять до передчасного зносу, порушує декоративні якості покриття.

Занадто товсте покриття матеріалу виробу - призводить до збільшення собівартості виробництва, появі напливів, втрати еластичності, сколювання покриття, утворення проколів і кратерів.

Контроль товщини покриттів

Вимірювати покриття слід для забезпечення необхідної товщини з метою економії наносяться матеріалів. Такі вимірювання дозволяють точніше налаштувати систему нанесення покриттів, зменшуючи витрати на доопрацювання, кількість відходів і можливість перевитрати.

Товщиноміри покриттів - один з основних інструментів контролю, що використовуються в лакофарбової промисловості.

Для того, щоб правильно вибрати толщиномер необхідно враховувати, такі параметрів: агрегатний стан покриття при контролі, матеріал підкладки, матеріал покриття, діапазон і необхідної точності вимірювань, конфігурацію і розміри контрольованої деталі.

Комбіновані прилади дозволяють проводити вимірювання як на магнітних, так і на немагнітних підкладках.

У комбінованому товщиноміри використовуються одночасно магнітно-індукційний і вихрострумовий принципи, за допомогою яких можна вирішити безліч завдань у вимірі товщини

  • діелектричних і гальванічних покриттів на сталевих деталях;
  • діелектричних і електропровідних покриттів на деталях з неферомагнітних металів і сплавів, вуглепластика;
  • лакофарбових і гальванічних покриттів на внутрішніх поверхнях труб;
  • плакируют покриттів; захисного шару бетону і визначення розташування арматури залізобетонних виробів;
  • шорсткості поверхні;
  • вологості, температури повітря і точки роси при фарбувальних роботах.

Розглянемо види товщиномірів покриттів, які найбільш широко використовуються:UIT Константа К6, Константа К5, Константа МК4.

Товщиноміри знайшли широке застосування в різних областях, а саме: будівництво, суднобудування, ремонт судів, машинобудування, нафтова промисловість і автомобільна галузь. Дані прилади використовуються для контролю нанесених покриттів при проведенні ремонтних робіт, а для багатьох фахівців такої метрологічний інструмент незамінний.

Методи, які відповідають групам перетворювачів серії ИД, ПД, ФД, ДА, ДШ, ДВТР і які вимірювання можна проводити за допомогою кожної з цих груп.

Магнітоіндукційні перетворювачі (ИД) –призначені для неферомагнітних покриттів на феромагнітних підставах.

Вихорострумові перетворювачі серії (ПД) – призначені для вимірювання товщини діелектричних неферомагнітних покриттів на електропровідних підставах.

Вихорострумові перетворювачі серії (ФД) – для вимірювання товщини електропровідних гальванічних покриттів на феромагнітних підставах.

Спеціалізовані перетворювачі серії (ДА) – призначені для пошуку арматури та вимірювання товщини бетону до арматури в залізобетонних виробах і конструкціях, а також вимірювання товщини товстошарових неферомагнітних покриттів на феромагнітних підставах.

Спеціалізовані перетворювачі серії (ДШ) –вимір шорсткості підстави Rz (Ra) - после піскоструминної або дробеструйной обробки перед фарбувальними роботами.

Контроль параметрів навколишнього середовища і умов нанесення покриттів (ДВТР, КД, ДКУ)– перетворювачі застосовуються при підготовці та проведенні фарбувальних робіт і призначені для контролю параметрів навколишнього середовища (температури повітря і поверхні металу, вологості повітря і температури точки роси).

Серії перетворювачів для покриттів

Для зручності і спрощення вибору того чи іншого перетворювача в вимірі товщини на будь-якому з представлених підстав, ми підготували таблицю, з якої можна вибрати потрібну серію перетворювачів для тих покриттів які необхідно контролювати.

Далі вибір перетворювача визначається виходячи з конфігурації, розмірів виробу і діапазону контрольованої товщини покриття відповідно до методу.

Функціонал комбінованих товщиномірів дозволяє проводити вимірювання не тільки покриттів, а й пошуку арматури залізобетонних виробів; шорсткості поверхні; контролю параметрів вологості, температури повітря і точки роси при фарбувальних роботах.

Магнітоіндукційні перетворювачі серії ИД

Магнітоіндукційні перетворювачі серії ВД - перетворювачі призначені для вимірювання товщини неферомагнітних (гальванічних, лакофарбових, порошкових, пластикових, містичних і ін.) покриттів на феромагнітних підставах, а також для вимірювання товщини електролітичного нікелю на неферомагнітних підставах.

Магнітоіндукційні перетворювачі серії ИД

Вихорострумові перетворювачі ПД

Призначені для вимірювання товщини діелектричних неферомагнітних (анодноокісних, лакофарбових, емалевих, порошкових, пластикових, містичних і ін.) Покриттів на електропровідних підставах, а також для вимірювання товщини електропровідних неферомагнітних (хромових, срібних, олов'яних, кадмієвих тощо) покриттів на електропровідних неферомагнітних підставах.

Вихорострумові перетворювачі ПД

Вихорострумові перетворювачі серії (ФД)

Призначені для вимірювання товщини електропровідних гальванічних (цинкових, нікелевих, хромових, кадмієвих, мідних і ін.) Покриттів на феромагнітних підставах з поліпшеною відбудовою від впливу основних заважають параметрів.

Вихорострумові перетворювачі серії (ФД)

Перетворювачі для контролю параметрів навколишнього середовища і умов нанесення покриттів

Перетворювачі застосовуються при підготовці та проведенні фарбувальних робіт і призначені для контролю параметрів навколишнього середовища (температури повітря і поверхні металу, вологості повітря і температури точки роси).

Перетворювачі серії ДА

Призначені для пошуку арматури та вимірювання товщини бетону до арматури в залізобетонних виробах і конструкціях, а також вимірювання товщини товстошарових неферомагнітних покриттів на феромагнітних підставах.

Перетворювачі серії ДШ

Вимірювання шорсткості підстави Rz10-300 мкм після піскоструминної або дробеструйной обробки перед фарбувальними роботами.

Перетворювачі серії КД

Вимірювання температури металевих конструкцій при проведенні фарбувальних робіт.

Перетворювачі серії ДКУ

Перетворювач ДКУ призначений для вимірювання температури поверхні металу і навколишнього середовища, вимірювання відносної вологості повітря і розрахунку точки роси, а також для автоматичного розрахунку параметра ΔТ і придатності навколишнього середовища для проведення фарбувальних робіт.

Перетворювачі серії ДВТР

Вимірювання температури і вологості повітря, визначення точки роси повітря при проведенні фарбувальних робіт.

Перетворювачі серії ДВТР-мини

Вимірювання температури і вологості повітря, визначення точки роси повітря при проведенні фарбувальних робіт.

Перетворювачі для контролю параметрів навколишнього середовища

вимірювання товщини

В якості експерименту компанія «Укрінтех» проводила вимірювання товщини зацікавили нас вакуумно-дугових покриттів. Зразки, які нам надали з нанесеним покриттям (нітрид титану) були успішно виміряні товщиноміром UIT Константа К5 з перетворювачем ІД2. Виміряні товщини покриттів близькі до очікуваних, в межах допуску похибки приладу (± 1 мкм).

Фахівці компанії «Укрінтех» допоможуть вирішити завдання виміру товщини покриття, підібрати прилад для Ваших потреб, а також спеціалізовані перетворювачі.

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.