производство и поставка оборудования для механических испытаний, неразрушающего контроля, химического анализа и визуального контроля, диагностического оборудования, приборов визуального контроля, систем контроля доступа персонала, элементов систем умного производства. Испытательная лаборатория. Сервисный центр
Портативний аналізатор SciAps – лідер геохімії на Землі і за її межами

з 5 по 19 серпня 2019 року портативний LIBS Z - 300 SciAps був використаний в місячному аналоговому симуляторі, який стане ресурсом для майбутніх місій на місяць. Канадське космічне агентство фінансувало симуляцію, а управляли місією представники Інституту дослідження Землі і Космосу(Western Space) в Університеті Західного Онтаріо.

Для виконання проекту геохімічних польових досліджень, що дістав назву CanMoon, команді Western Space був потрібний прилад, що забезпечує кількісні виміри елементного складу породи.

"Ми використали SciAps LIBS для моделювання того, що робитиме LIBS на реальному ровері і які дані він повертатиме", - говорить Метью Свенссон, один з членів команди Університету Західного Онтаріо і експерт за технологією LIBS. Польова група змоделювала роботу місячного ровера у віддаленому вулканічному ландшафті Лансароте, Іспанія. Місія управління була розміщена в університеті в Онтаріо.

Геохімічні застосування

Польова команда використала SciAps LIBS для проведення трьох різних аналізів в одному місці і усереднила результати. Геохімічні додатки SciAps зіграли ключову роль. Додаток Z - 300 Geochem повідомив про елементний склад цільових порід в масових відсотках, а додаток Z - 300 Geochem Pro дозволив їм створити растрову теплову карту 16 × 16 точок, яка показувала, де концентрація певних елементів була вища або нижча,

"LIBS відмінно впоралися", - говорить Свенссон. "Наукова команда, яка інтерпретувала результати LIBS, змогла створити декілька значимих сюжетів про матеріал, який вони аналізували".

Команда CanMoon також використала інші інструменти для поліпшення симуляції. Спектрометр комбінаційного розсіяння і VisIR роблять якісні дані. "LIBS виділився тим, що зміг дати нам кількісні дані про елементний склад породи", - говорить Свенссон. В деяких випадках перехресні посилання на LIBS посилалися на дані, отримані ними від Raman і VisIR, наприклад, для перевірки наявності оливина на підставі повідомлених кількостей магнію і кремнезему.

Простота використання

Свенссон говорить, що команда, працююча в польових умовах, оцінила камеру, встановлену на носовій частині приладу, тому що вона дозволяла їм бачити як можна ближче до мети. І вони були здивовані, виявивши, що лазер істотно не пошкодив матеріал, який вони аналізували. "Ми чекали, що вибух від лазера залишить значний кратер, який потім завадив би іншим аналізам, але він не залишив видимих слідів і не перешкодив нам зробити знімки", - говорить Свенссон.

SciAps Z - 300 також спростив збір даних і їх передачу від польової команди до головного управління операцією. "У такій обстановці ми повинні досить швидко передавати дані, щоб укластися в терміни", - говорить він.

Індивідуальні калібрування

Використовуючи програмне забезпечення SciAps ProfileBuilder, команда створила власні калібрування відповідно до результатів попередніх місій, щоб отримати найкращі можливі результати.

"В якості стандарту ми використали базальтові породи з інших країн світу і порівняли їх з профілем за умовчанням для геохімічного аналізу, який поставляється з LIBS", - говорить Свенссон. Команда виявила, що створення власного профілю - це приємний досвід. "Для того, хто ніколи не робив цього раніше, крок до використання програмного забезпечення для калібрування був набагато простіший і інтуїтивніший, чим я думав".

У майбутніх дослідницьких проектах Свенссон і інші дослідники використовуватимуть LIBS для створення профілів для гірських порід, які вони повинні аналізувати, замість того, щоб спочатку приносити зразок породи у свою лабораторію.

Наступним кроком для команди Western Space є відбір геологічних зразків в надійнішу лабораторну обстановку і порівняння результатів роботи портативних LIBS SciAps з результатами лабораторних досліджень.

Джерело: sciaps.com

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.