производство и поставка оборудования для механических испытаний, неразрушающего контроля, химического анализа и визуального контроля, диагностического оборудования, приборов визуального контроля, систем контроля доступа персонала, элементов систем умного производства. Испытательная лаборатория. Сервисный центр
Безпека в системі електропостачання завдяки лічильникам часток PAMAS

Масляні силові трансформатори використовуються у виробництві і розподілі електроенергії. Навіть дуже низький рівень забруднення твердими частинками в цьому маслі може привести до пошкодження великогабаритного устаткування і створити загрозу безпеці.

Через велике передання напруги трансформатори сильно нагріваються, і тому їх необхідно охолоджувати. Силові трансформатори зазвичай охолоджуються маслом. Ізоляційне масло не тільки служить охолоджувальною рідиною, а й ізолює порожнечі між провідними матеріалами.

Проблема: частки в маслі впливають на діелектричну міцність ізоляційного масла. Залежно від типу, розміру і кількості частинок може виникнути спалах: при спалаху масло перетворюється в електричний провідник, і ізолююча функція припиняється. Спалах ізоляційного масла може привести до виходу системи з ладу і підвищити небезпеку вибуху або пожежі.

Існує чотири джерела забруднення ізоляційним маслом силового трансформатора твердими частинками:

  • Забруднення в корпусі: перед тим, як трансформатор заповнюється маслом, корпус може бути забруднений заздалегідь. Раніше існували забруднення можуть потрапити в ізоляційне масло і погіршити його якість.
  • Вібрація корпусу: корпус трансформатора вібрує під час роботи, тому всі компоненти трансформатора (наприклад, кабелі або котушки) переміщаються. Вібрація і рух компонентів можуть викликати подальше збільшення кількості абразивних частинок.
  • Перемикач в трансформаторі: деякі моделі трансформаторів включають механічні перемикачі. Коли ці перемикачі працюють, частинки можуть утворюватися і потрапляти в масло.
  • Велика кількість спалахів: якщо в маслі вже є частки, виникають спалахи. Попутні легкі і вуглецеві відкладення, що потрапляють в нафтову грунт, можуть привести до збільшення кількості частинок (за рахунок спалювання) і до зниження якості нафти.

Отже, перед введенням трансформатора в експлуатацію необхідно перевірити ізоляційне масло і перевірити його за допомогою лічильника часток. Крім того, компоненти трансформаторів, які вступають в контакт з ізоляційним маслом (наприклад, радіатори), повинні бути промиті постачальником перед складанням, а чистота повинна бути перевірена. Під час обробки масла або при першому заповненні трансформатора маслом лічильник частинок контролює чистоту масла. Отже, необхідно регулярно перевіряти ізоляційне масло під час роботи. Якщо виявлено занадто багато частинок, фільтрація або заміна ізоляційного масла забезпечать безперебійну і безпечну роботу.

Виробники і оператори трансформаторних систем визнають, що лічильники частинок PAMAS є невід'ємним інструментом через їх надійності, точності вимірювань і різноманітних областей застосування.

Мінеральне масло, синтетичне масло і рослинна олія можна використовувати для охолодження та ізоляції трансформаторів.

Методи аналізу для підрахунку частинок в ізоляційних рідинах стандартизовані в IEC 60970 та ASTM D6786:

  • IEC 60970 Міжнародної електротехнічної комісії: Метод підрахунку і визначення розміру часток у ізоляційних рідинах
  • ASTM D6786 Американського товариства випробувань і матеріалів: Стандартний метод визначення кількості частинок в мінеральному ізоляційному маслі з використанням автоматичних оптичних лічильників частинок

Обидва стандарти вимагають калібрування автоматичних лічильників частинок відповідно до ISO 11171.

Контакти

З 2011 року науково-виробниче підприємство «УКРІНТЕХ» успішно працює і розвивається в області контролю якості матеріалів та промислових виробів.

Контакти

ТОВ НВП "Укрінтех":
м.Харків, вул.Ковтуна, буд.50, корпус "А-5"

Для пошти:
а/с 2304, Харків-1, 61001, Україна

ТОВ НВП "Укрінтех"
+38 (050) 499-09-89; +38 (067) 560-89-39
+38 (067) 575-45-10; +38 (057) 768-09-02

"ЦНД Лабораторія"
+38 (098) 262-48-92

Компанія

Виробництво і постачання
випробувального обладнання, устаткування для металографії, приладів НК та ін.

Сервісний центр
Ремонт, сервісне обслуговування і модернізація обладнання.

Центр незалежних досліджень

Акредитована випробувальна лабораторія.